Tarsus’ta Esrarengiz Kazı

GÜNCEL, MANŞET,

Bozyazı Manşet /İHA ; Mersin’in Tarsus ilçesinde 20 gün önce bir evde özel harekat polisleri gözetiminde başlayan ve mahiyeti açıklanmayan kazı çalışması sürüyor.
Edinilen bilgiye göre, Ankara’dan oluşturulan özel bir ekip, 82 Evler Mahallesi’ndeki bir sokağın giriş ve çıkışını zırhlı polis araçlarıyla kapattı. Bazı cihazların da kullanıldığı kazıda, 24 saat esasına göre yaklaşık 20 kişi çalışıyor.
Bölgede, güvenlik önemleri üst düzeye çıkarılırken, evin damında kurulan kulübede özel harekat polisleri nöbet tutmayı sürdürüyor. Esrarengiz kazı konusunda yetkililer de bir açıklama yapmadı.
Kazının 2012 yılında Tarsus’ta, tarihi eser kaçakçılığı şebekelerini araştırırken öldürüldüğü iddia edilen polis memuru Mithat Erdal cinayeti ile ilgili olabileceği belirtiliyor.
O yıl önce kendi tabancası ile vurulduğu açıklanan polis memuru Mithat Erdal’ı öldürdüğünü itiraf eden Hüseyin Yasak, yargılandığı Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 yıl hapse çarptırılmıştı.
Polis memurunun eşi Sibel Erdal ise kocasının cinayetiyle ilgili soruşturmanın dönemin emniyet yetkilileri tarafından engellendiğini iddia ederek, üst makamlara dilekçe ile başvurdu. Eşinin bir suç şebekesi tarafından öldürüldüğünü öne süren Erdal’ın, şüphelerini de bildirip geniş bir araştırma yapılması istediği öğrenildi.
Olayın yaşandığı dönemin Tarsus Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy’un da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında tutuklandığı öğrenildi.
Kazının polis memurunun öldürüldüğü bölgeye yakın ve sürekli definecilerle görüştüğü sokak olduğu öğrenildi.


loading...

Babel | Theme BY Mavi Yapım