Ads 728x90

Elektronik Sigara Ne Zamandır Var?

Bozyazı Manşet Reklam Haber, BOZYAZI MANŞET REKLAM HABER, TÜRKİYE MANŞET,

Elektronik Sigara Ne Zamandır Var?


2017 yılı itirbariyle Türkiye, Dünya 'da sigara kullanımı en çok olan 15 ülke arasında yer almaktayız. Yaklaşık olarak her 4 kişiden 1 'i aktif olarak sigara kullanıyor. Bu her 4 kişiden 1 'inin sigara kullandığı anlamına gelebilir ama her 1 kişiden dolayı 5 ya da 10 kişi sigara dumanına maruz kalmaktadır. Yani ülkecek sigara kullanıyoruz. Toplumdaki sigara bağımlılığı oranının en aşağı çekilebilmesi için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin çoğu doğal bitkiler üzerinden gerçekleştirilebilecek yöntemlerdir ancak doğal bitkiler ile sigara bağımlılığına son zamanlarda pek fazla bir çözüm üretebilmiş değiliz. Son yıllarda ülkemizde etkisini gösteren ve sadece zevk için şu sıralarda gençler tarafından kullanılan elektronik sigara aslında sigara bağımlıları için oldukça başarılı bir yöntemdir. Dünya genelinde sigara bağımlılığını ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan elektronik sigara sayesinde insanlar bağımlılıklarını yenerek sağlıklarına kavuşabilmeyi başarmaktadırlar.

Elektronik sigaranın normal sigaradan en büyük farkı kişiye verdiği zarardır ki bu da yok denecek kadar azdır. Bilindiği üzere normal sigara içerisinde zift, katran gibi zehirler bulunmaktadır ve bu zehirler sayesinde insanların sağlıklarında büyük ölçüde zararlar oluşmaktadır. Gırtlak, akciğer gibi bölgelerde kansere yakalanma riski sigara bağımlılarında oldukça yüksektir. Elektronik sigarada ise nikotin ve e-likit dışında herhangi bir madde bulunmamaktadır ki bu maddelerin de kişiye olan zararı sigaranın yanında bir hiçtir. Bundan dolayı sigara bağımlılığını atlatabilmek için vatandaşların elektronik sigaraya başvuramaları oldukça mantıklı bir seçenektir. Ayrıca maddi açıdan da elektronik sigara normal sigaraya kıyasla daha makul fiyatlardadır. Bir aylık sigara ihtiyacı ile vatandaşlar elektronik sigara ve dört-beş yetecek kadar malzeme alabilirler. Bu da kişinin parasının çoğunun cebinde kalmasına yol açmaktadır.

Son 10 – 15 yıldır elektronik sigara varlığını sürdürmektedir ancak hala Türkiye sınırları içerisinde resmi olarak satışına izin verilmemektedir. Genellikle elektronik sigaralarda rastlanan sorunların başında dandik malzeme kullanımı yer almaktadır. Dandik malzeme kullanımı sebebiyle elektronik sigaralar patlayabilir. Böylesine tehlikeli bir durumun oluşmaması adına elektronik sigara konusunda biraz daha paraya kıyılıp kaliteli ürün alınmalıdır. Alınacak kaliteli bir elektronik sigara sayesinde insanlar hem sigara ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek hem de geleceğe dönük olarak maddi açıdan daha avantajlı hale geleceklerdir. Yani elektronik sigara sayesinde sigara bağımlılığına son verilebilmektedir. Yeter ki sigara bağımlısı kişilerin durumlarının farkında olup en kısa sürede bağımlılıklarından kurtulmalarını akıllarına koysunlar. Daha sonrasında elektronik sigara sayesinde oldukça başarılı ve temiz bir şekilde sigara bağımlılığını yeneceklerdir.

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Ahmet ŞAHİN

Köşe Yazarı

Babel | Theme BY Mavi Yapım